Favorite

Bugatti Veyron

2. června 2010 v 14:44 | L>ů>C>i*
Bugatti Veyron Grand Sport Sang Bleu

Na festivalu v Pebble Beach se představil také exkluzivní Bugatti Veyron Grand Sport Sang Bleu. Jedná se o Bugatti Veyron vyrobené na oslavu 100 let, které uplynuly od založení automobilky.

Veyron Grand Sport je sám o sobě dost exkluzivní (zatím bylo vyrobeno jen 80 kusů), a edice Sang Bleu tomu nasazuje korunu. Pod kapotou má stále stejný šestnáctiválec se čtyřmi turby o výkonu 1001 koní a točivém momentu 1250 Nm. To důležité se děje především na exteriéru a interiéru.
Bugatti Veyron Sang Bleu dostal totiž karoserii z hliníku a karbonu, na čemž by tedy normálně nebylo nic neobvyklého... Jenže hliníkové panely jsou pouze broušené a je na ně nanesen bezbarvý lak. Karbonové díly jsou pak lakovány do modrého odstínu. Interiér je vyveden v exkluzivní kůži Gaucho, která pochází ze vzácného hovězího plemene. Také kovaným ráfkům byla věnována speciální péče...

Zkrátka, tento Veyron je velmi exkluzivní a pokud máte bokem několik desítek milionů, nevidíme důvod, proč váhat a nekoupit si ho. Přeci jen je to Ikona automobilového světa, která už možná nikdy nedostane svého nástupce - zejména v době neustálého honu za snižováním emisí v segmentu, který se na Celosvětové produkci škodlivin podílí velmi malou (dalo by se říci až zanedbatelnou) měrou.
 
 

Reklama